site üstü

Arsuz’da Halk Sağlığı Haftası Kutlandı

Arsuz'da 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası Arsuz Kent Meydanında düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

12:28:19 | 2019-09-11

haber üstü

Arsuz'da 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası Arsuz Kent Meydanında düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Arsuz Belediyesi, Hatay Eczacılar Odası, Gelişim Hastanesi, Palmiye Hastanesi ve Gökmeydan Rehabilitasyon merkezinin destekleriyle kurulan sağlık stantlarında halka yönelik tansiyon- nabız ölçümü, kan şekeri ölçümü, CO ölçümü, boy-kilo beden kitle endeksi ölçümleri yapılıp, broşürler dağıtıldı.

Kent Meydanında hizmet veren birimleri gezerek verilen hizmetlerle ilgili yetkililerden bilgi alan kaymakam SARI ve eşi Emine SARI da sağlık kontrolü yaptırdı.
Mehteran takımının gösterisi, yerel sanatçıların konserleri ve rehabilitasyon merkezi öğrencilerinin gösterilerinin yer verildiği programda konuşma yapan Kaymakam Musa SARI “Ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında Halk Sağlığı Haftası kutlanıyor. Bu haftanın amacı koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarının daha da yaygınlaştırması, sağlık eğitimleri ve etkinlikler düzenleyerek toplum bilincinin artırılması, hastalıkların meydana gelmeden önlenebilmesi ve neticede toplumun yaşam standartlarının yükseltilmesi için yürütülen çalışmaları daha görünür kılmaktır” diye konuştu.
Programa kaymakam Musa SARI ve eşi Emine SARI, Belediye Başkanı Dr.Asaf GÜVEN, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa HAMBOLAT, Siyası Parti ve Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri, Arsuz İlçe Sağlık Müdürü Dr. Pelin GÖKPINAR ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   Arsuz’da Halk Sağlığı Haftası Kutlandı

Tümü