site üstü

GÜNGÖR; Emekçilerin Sorunlarına Bir An Önce Çözüm Bulunmasını İstedi

Hak iş il başkanı ve Özçelik İş sendikası İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

23:05:27 | 2021-11-09

haber üstü

Güngör EYT kazanılmış bir haktır. Bu konunun artık ülke gündeminden çıkartılması gerektiğini ifade ederek yapılacak olan çalışmalardan umutlu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesinden mutlu olacaklarını söyledi.

Güngör; Son zamanlarda gündemde bazı meslek guruplarının  ağır sanayi kapsamına alınacağını ve yıpranma hakkı elde edeceklerine dair duyumlar aldıklarını belirterek; Bu iş kollarının başında 1700 derece ateşin karşısında çalışan Metal sektörünün olması gerektiğini bu konuda gerekli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Güngör:

Mesleki ve çıraklık eğitiminin sigorta başlangıç tarihlerinin emeklilikte baz alınmasını istediklerini  bu durumda  EYT de zaten yıl sorununun asgari seviyede kalacağını ,buda sorunun çözümüne katkısı olacağını  ifade etti.

Güngör ;Artan enflasyon ve hayat pahalılığına dikkat çekerek asgari ücretin insanca yaşanabilir makul bir seviyeye yükseltilmesi  gerektiğini belirterek .Hak iş  konfederasyonu olarak diğer işçi konfederasyonları ile ortak çalışma yaptıklarını söyledi.

Güngör ayrıca emekçilerin ve bölgenin sorunlarını her platformda dile getirdiklerini ,bu sorunların çözümü için; siyasi, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   GÜNGÖR; Emekçilerin Sorunlarına Bir An Önce Çözüm Bulunmasını İstedi

Tümü