site üstü

MEHMET HORUZ GÜVEN TAZELEDİ

S.S. Arsuz Gözcüler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı.

17:39:16 | 2021-07-16

haber üstü

Arsuz Gözcüler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Mehmet Horuz yeniden seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda bir konuşma yapan ‘‘Kooperatiflerimiz yasa gereği kongrelerini Şubat- Mart-Nisan ayında yapalar, bu sene yaşanan Pandemi nedeniyle ertelendi ve Temmuz ayında yapılmasına müsaade edildi. Bu genel kurulumuzu pandemi şartlarında yerine getirmek zorunda kaldık. Şuan yapmış olduğumuz genel kurul toplantısı 2018-2020 arasını kapsadığı için bu tarihler arasında yapılmış olan yapılandırmalar, ertelemeler, araç değişikliği ve tüzük değişiklikleri yasa gereği Genel kurul onayından geçmesi gerekir. Biz aracımızı 2018 yılında değiştirdik şuan sadece kuruldan geçirdik. Esnaflık şartını yitirip vergi kaydını sildiren ortaklarımızın kredilerine bankaların ticari faizleri uygulanmakta, bu nedenle vergi kaydınızı sildirmeden önce mutlaka bize uğrayın bilgi alın sonrasında gerekli işlemlerini yapın, mağdur duruma düşmeyin. Kooperatif iş ve işlemleri pandeminin etkisi ile dijital ortama döndü. Artık bu işlemler online olarak yapılmakta. Kooperatif olarak bugüne kadar bölge esnafının her türlü sorun ve sıkıntısına çözüm bulabilmek adına yönetim kurulumuz ve personellerimizle birlikte var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bunu bilmenizi istiyorum. Katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum’’ dedi.

Oylama sonrası mevcut Başkan Mehmet Horuz yeniden başkan seçilerek güven tazelerken, üç yıllığına Yönetim kurulu üyeliklerine ise Süleyman Zeytun, Ricai Karataş, Şevket Ekenel, İbrahim Yıldız seçildi.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   MEHMET HORUZ GÜVEN TAZELEDİ

Tümü